Góry na Mazurach

Mazury nie muszą kojarzyć się jedynie z letnim wypoczynkiem, ponieważ stanowią atrakcję także zimą. Bo Mazury to nie tylko jeziora, ale też góry, może nie tak strzeliste jak na południu Polski, ale również użyteczne dla narciarzy. Przykładem może być Piękna Góra w Gołdapi. Działający na jej zboczu stok narciarski ciągnie się na długości 500 metrów. Stok, który najbardziej stromy jest w górnej partii nie należy może do najtrudniejszych, ale widoki rozpościerające z jego szczytu, tafle jezior lśniące w promieniach słońca i bezkresne lasy zapierają dech w piersiach.

Źródło: Goldap.org.pl
Źródło: Goldap.org.pl

Na turystów czeka również tor saneczkowy i kolej górska. Innym miejscem gdzie można poszusować na nartach lub snowboardzie jest miejscowość Okrągłe obok Giżycka, gdzie mamy do dyspozycji trzy stoki, o różnych długościach. Najdłuższy ma długość 700 metrów. Wybór opcji mazurskiej dla narciarzy ma tą zalete, że na stokach trudniej o tłok, podobnie zresztą jak na drogach dojazdowych. Jeśli więc ktoś szuka miejsca na zimowe szaleństwo, a nie marzą mu się korki na zakopiance, powinien wziąć pod uwagę wyjazd w góry na Mazury.

One thought on “Góry na Mazurach

  1. Piperyna

    Dla narciarzy takie góry są fajne. Jednak wędrówki po nich już takie atrakcyjne nie są. Nie ma co oszukiwać się. W Polsce najbardziej liczą się Tatry, potem Bieszczady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *